Fotogalerie:

Mour zpívá a capelovku na Zahradě v Náměšti na Hané v roce 2000
od leva: Leo Javora, Jirka Jeřábek, Ivana "Ešus" Masaříková, Milan Potůček, Jana Vašinová, Honza Vašina

V zákulisí Zahrady v Náměšti na Hané v roce 1999
Vašina, Potůček, Jeřábek, Javora

Mour se po jistou dobu jmenoval Zelený čaj
 
takto vystoupil s Jindrou Kameníčkem v divadle Bolka Polívky na vernisáži keramičky Saši Klubalové

      Betka Betka v Chorvatsku 2005 Honza a Betka s MiniMaxbandem
     Jana Betka Vašinová
         šansoniérka a jazzmanka, ozdoba souboru. V Mouru převzala post zpěvačky po Ivě Číhové-Masaříkové, zvané Ešus. Její procítěný projev nám závidí mnoho jiných kapel, které by Betku rády hýčkaly ve svých řadách. My jí ale povolujeme pouze zpívání v Tibii a v MiniMaxbandu, kde na ni dohlíží její manžel Honza Vašina.

Richard Novotný, klávesák skupiny Moment. Do Mouru ovšem přišel s kytarou, čehož využívá rovněž v kapele Rainy Day. Muzikou žije a za tu krátkou dobu, co jej známe, stále odhalujeme jeho skryté možnosti..

Radim Grünwald, bubeník.  Je žákem známého brněnského bicisty a pedagoga Petra Kudibala. Dále bubeník výborné partičky eN.

            
     Potok s tubou v Miloňově
 Milan POTOK Potůček   (*1962 ) klávesista, občasný kytarista, tubista zpěvák a perkusista. Zakládající člen Mouru. Je absolventem brněnské konzervatoře, obor:  balet. Po absolvování vojenské služby v pražském AUS VN léta tančil v Janáčkově divadle, také v taneční složce BROLNu, se kterým projezdil mnoho zemí za tehdejší železnou oponou. Po revoluci v roce 1989 přešel do souboru operety, následovalo angažmá v pražských muzikálech Les Miserables (1992), Jesus Christ Superstar (1994), pracoval v produkčním týmu Rusalka-muzikál a muzikálu Popelka. Po návratu do Brna je v angažmá v Loutkovém divadle Radost, ve kterém kromě herecké práce také hraje na několik hudebních nástrojů, zvučí, svítí...Hraje ještě ve skupinách Nešvilský krúžek, Johnny Cash Revival, Starý fóry..Brněnské nám.Svobody 23.9.2004, Slavnosti vína. Zpívání v dešti...

Honza  s dudama v Talantu

Honza Vašina (*1967 ) saxofonista, klarinetista, ale hlavně výtečný autor hudby mnoha písní, které Mour hraje. Je také uznávaným počítačovým expertem a v jeho archivu se nacházejí písně Mouru v různých záznamových podobách. Hraje ještě ve skupině Talant Jiřího Pavlici, v MiniMax bandu, na baskytaru ve skupině Dočasná indispozice a v  souboru historické muziky Tibia, který vede jeho otec.

Jirka Jeřábek

Jirka Jeřábek  (*1963 ) otec zakladatel Mouru. Hrál na kytaru, hlavně však skládal krásné písně, z nichž mnohé zůstaly v repertoáru skupiny dodnes.V dnešní době už bohužel nehraje,nezpívá, na koncerty kapely nechodí. Podniká.

Jindra Kameníček autor textů mnoha písní Mouru. V době Zeleného čaje hráč na kytaru a nenapodobitelný spíkr.

 Leo Javora (*1970) - mouří baskytarista, stav ženatý s jednou ženou a 3 syny. Vyučil se na Železničním učilišti Brno v oboru Mechanik sdělovacích a zabezpečovacích zařízení; zde hrál ve skupinách Flažolet (kytara, zpěv) a Apatit (klávesy, zpěv). Dále navštěvoval VŠDS v Žilině (tamtéž členem i muzikantem místního Chrámového sboru). Absolvoval LŠU v Brně, obor zobcová flétna a jeden ročník LŠU, obor hoboj. Zakládající člen skupin Flažolet, Apatit, MPP, Pětidžbán a Ryby. Externě též spolupracuje s chrámovým sborem Jolly Singers.
 

 

 

  Zde jsou dvě fotografie jedné z prvních sestav MOURu. Na  levé fotce vidíte Aleše Krčála s baskytarou, Ivanu "Ešus" Masaříkovou, Jirku Jeřábka a Milana Potůčka. Na pravé fotografii ještě s dříve jmenovanými stojí zády Eva Jurůjová, která nám domluvila, že můžeme fotit na jevišti divadla Radost. Byl pozdní podzim roku 1993.

 

Opět jsme koncertovali v rámci Slavností vína na Náměstí Svobody v Brně 3.9.2005. Honza při pauzách mezi hraním na ságo nafotil několik snímků.

Po vystoupení na Nám.Svobody jsme ještě zajeli do Podolí na koncert Momentu a Zimouru..

Zimourská Zahrádka v Bystrci 9.9.2005

Ve Vaňkovce před Vánocemi 2005

Ve Zlíně, Literární květen 2007

Leitnerka, VŘSR 7.11.2007 + eN a kapela, j.h.

-zpět na hlavní stránku-