O kapele

        Skupina MOUR vznikla v roce 1992, kdy z brněnské country skupiny Zimour odešli za vlastní tvorbou kytarista Jiří Jeřábek, zpěvačka Ivana "Ešus" Masaříková a klávesista a zpěvák Milan Potůček. Hned v následujícím roce se skupina probojovala až do finále festivalu Zahrada, tehdy ještě ve Strážnici, do finále Trempské Porty v Ústí, Porty v Plzni, což se ještě několikrát opakovalo. Na mety nejvyšší však nikdy nedosáhla...  V kapele se za dobu existence vystřídalo mnoho muzikantů a muzikantek. Zde je pokus o seznam všech bývalých členů:

Aleš Krčál - basová kytara
Radek Říčka - basová kytara
Jaroslav Panuš - kontrabas, basová kytara
Jindra Kameníček - mluvené slovo, zpěv
Jiří Jeřábek - kytara, percusse, původní kapelník
Leoš Mann - klávesy
Ivana "Ešus" Masaříková - zpěv
Eva Jurůjová - zpěv
Hanka Kočí - zpěv
Milada Tuháčková - flétna
Ctibor Bártek - bicí
Martin Boháč - kytara
Adam Hrazdil -
 perkuse
Ondřej Doseděl
- bicí
Jan Hrozek - bicí
Richard Novotný - kytara
Jan Vašina - saxofon, klarinet

        Skupina prošla několika sestavami a tvůrčími obdobími. Vystoupila například "naživo" ve vysílání Českého rozhlasu Brno, Country rádia Praha, v rádiu Proglas se píseň Kapká dostala dokonce na 4. místo v hitparádě. Bylo natočeno ve studiích Radost a Pí-vox  několik demosnímků, které skupina na různých CD rozdávala přátelům a známým. V časopise Folk & Country byla otištěna "vizitka" skupiny a recenze na její demo CD. Kromě výše uvedeného kapela vystupovala po celé republice, namátkou uvádím vystoupení v Olomouci, Sedlčanech, Tovačově, na Helfštýně, v Praze v klubu Mlejn a v Divadle za plotem, v brněnských klubech Leitnerova, Podivný Hamlet, na festivalech Moravský vrabec v Karviné, Růže v Jindřichově Hradci atd...Po odchodu Milana Potůčka se skupina načas rozpadla. Na jejích troskách potom vznikla nová formace nazvaná Zelený čaj. O této sestavě napsal na svých internetových stránkách časopis Folk&Country 11.6.2002 toto:
Na troskách někdejšího
Mouru postavil Jindra Kameníček novou kapelu, která je postavena na "šansonovém" projevu zpěvačky Jany Betky Vašinové.Jindra zajišťuje nový projekt autorsky, některé kousky jsou převzaty z Mourské provenience. Obsazení souboru: Jana Betka Vašinová- zpěv, Jindra Kameníček - zpěv, doprovodná kytara, Leo Javora - baskytara, vokál, Milan Potůček - klávesy,vokál, Martin Vyhlídal - sólová kytara. Celé se to jmenuje Zelený čaj, ale není jisté, jestli je to název už definitivní. První vystoupení se uskutečnilo 24.5. v brněnském klubu Hamlet na pozvání kolegů z Quaqvartetu, úspěch se dostavil a tak se na září plánuje samostané vystoupení v témže prostoru.
 Ovšem tato sestava se po cca roce opět rozpadla pro pracovní zaneprázdnění členů. V březnu 2004 vzniká z důvodu "svrbění prstů" poslední sestava Mouru, ve kterém hrají:

 

Milan Potůček - klávesy, zpěv
Jana Betka Vašinová - zpěv 
  Leo Javora - baskytara, zpěv
Radim Grünwald - bicí
kontakt na kapelu MOUR:
mobil: 777 644 054 Milan Potůček
    

 -zpět na hlavní stránku-